Jakich drzew nie powinno się sadzić obok siebie?

Postautor: meller » wt sie 23, 2016 11:50 pm

Proszę o informacje jakie rośliny zazwyczaj nie przepadają za swoim towarzystwem i najkorzystniej jest umieszczać je maksymalnie z dala od siebie. Zainteresują mnie wszystkie wypowiedzi, nawet nie potwierdzone naukowo tezy albo regionalne zwyczaje. Z góry serdecznie dziekuje za pomoc i mam nadzieje ze temat moze przyda sietakze jeszcze komus kto samodzielnie projektuje ogród. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
meller

Postautor: taszka » śr sie 24, 2016 2:11 am

Hej! Słyszałam kiedyś że orzech zakwasza glebę co szkodzi pozostałym roślin. Ale to niestety całość mojej ogrodniczej wiedzy bo organizację podwórza wykonywała u mnie firma zajmująca się projektowaniem ogrodów z Krakowa. Przestrzeń jest świetnie rozplanowana, rośliny nie zawadzają sobie nawzajem i nie zasłaniają się co gwarantuje im zdrowy wzrost i rozwój. Polecam skorzystać z pomocy profesjonalistów bo samodzielnie grzebanie mozepowazniezniszczycroslinywpedzajaccie tylko w dodatkowe koszty.
Awatar użytkownika
taszka

Postautor: rybka » śr sie 24, 2016 3:25 am

Również korzystałam z pomocy firmy bo oprócz tego że mam bardzo mało miejsca to na dodatek szybko pojawił sie problem wscibskichsasiadów, którzy bardzo ograniczali moją prywatność. Projektantka świetnie i naturalnie zasłoniła moją posesję od strony innych działek dodatkowo tworząc fantastyczny skalniak i mini wodospad. Pomimo że mam wszystko co chciałam na małej powierzchni to na dodatek nie panuje tłok.
Awatar użytkownika
rybka

Postautor: Bard » śr sie 24, 2016 4:30 am

Wiadomo, wprawna ręka tak wszystko rozplanuje że bedzie to miaslo sens a pod wzgledem estetycznym nie pozostanie nic do zarzucenia. Osobiscieuwazam ze nalezykorzystac z pomocy osobznajacychsie na czyms lepiej niz my. Po to ktos kształci sie w czymspare lat zebymiec wiedze ktorejrpzecietnyczlowiek nie posiada. Jaki sens jest wiec zachowywacsie arogancko i wierzyc ze wszystko zrobi sie najlepiej? Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Bard

Postautor: meller » śr sie 24, 2016 5:28 am

Masz sporo racji ale nie azdegostaczeby wydawać pieniądze na projektantów ogrodów.
Awatar użytkownika
meller

Postautor: Bard » śr sie 24, 2016 5:38 am

Po pierwsze to nie kosztuje dużo, a po drugie chcesz miec efekt to musisz troche zapłacić. Tylko ze w tym przypadku mówimy o smiesznych groszach. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bard

tanie kuchnie katowice częstochowa sosnowiec gliwice zabrze bytom ruda śląska tychy dąbrowa górnicza chorzów mysłowice siemianowice śląskie żory

Wróć do Hobby