Jakie przedstawienie ekologiczne dla szkoły podstawowej w Krakowie wybrać?

Postautor: Kalinka » śr lut 15, 2017 11:09 pm

Cześć wszystkim. Pracuje w szkole podstawowej i chce zabrać moją klasę na przedstawienie ekologiczne. Czy ktoś z Was może uczestniczył w czymś podobnym i poradziłby mi coś w tej kwestii?
Awatar użytkownika
Kalinka

Postautor: Mysza » czw lut 16, 2017 12:24 am

Witaj! Ja byłam z moją klasą na takim przedstawieniu ekologicznym dotyczącym segregowania śmieci. Moim zdaniem bardzo ważny temat dla takich szkrabów, warto ich uczyć już od najmłodszych lat. Przedstawienie nazywało się „czarny orzeł”.
Awatar użytkownika
Mysza

Postautor: Mika » czw lut 16, 2017 3:01 am

Cześć, jeżeli chodzi o przedstawienie ekologiczne to moja córka była z klasą na „Szukając zielonej planety”. Chodziło w nim o to, aby pokazać dzieciom jak będzie wyglądać w przyszłości planeta jeżeli nie będziemy o nią dbać, ogólnie bohaterowie poszukiwali nowych planet bo na naszej niestety nie dało już się mieszkać…
Awatar użytkownika
Mika

Postautor: tiger77 » czw lut 16, 2017 3:12 am

Hej! Moim zdaniem takie przedstawienie ekologiczne to świetny pomysł dla dzieci w tym wieku. Uczy poprzez śmiech i zabawę bardzo ważnych rzeczy, jakim jest dbanie o środowisko. Ja polecam Ci spektakl „Zielona wyspa pirata Pifpafa”.
Awatar użytkownika
tiger77

Postautor: Kalinka » czw lut 16, 2017 3:54 am

Mogłabym Was prosić o przesłanie jakiegoś namiaru/linka do strony, gdzie organizują takie przedstawienia?
Awatar użytkownika
Kalinka

Postautor: Mysza » czw lut 16, 2017 5:51 am

W Krakowie najlepsze moim zdaniem przedstawienie ekologiczne było zorganizowane przez: http://www.kultura.krakow.pl/index.php/spektakle-ekologiczne - podchodzą do tego z dużą dawką humoru i zabawy, przez co dzieciaki świetnie się bawiły i wyciągnęły z tego jakąś konkretną wiedzę.
Awatar użytkownika
Mysza

Postautor: Mysza » czw lut 16, 2017 8:34 am

Witaj, link do firmy, który podesłała Ci moja poprzedniczka jest wart uwagi. Ogólnie organizują rewelacyjnie przedstawienia ekologiczne dla małych dzieci. Poruszają ważne tematy: dbania o planetę, segregacji śmieci a także zwierząt jak np. przedstawienie „Pieski Świat” który dotyka również temat zanieczyszczenia planety.
Awatar użytkownika
Mysza

Postautor: meller » czw lut 16, 2017 11:15 am

Polecam ci spektakl „ w poszukiwaniu leśnego szumu” dotyka problem segregacji śmieci. Bardzo ciekawie zrobiony, a dodatkowo aktywnie zostały w nim także zaangażowane dzieci z publiczności.
Awatar użytkownika
meller

tanie kuchnie katowice częstochowa sosnowiec gliwice zabrze bytom ruda śląska tychy dąbrowa górnicza chorzów mysłowice siemianowice śląskie żory

Wróć do Hobby