Jaki bawełniany materiał na dekoracyjną poduszkę?

Postautor: Mysza » pn cze 12, 2017 7:41 pm

W związku z tym, że bawełna jest stosunkowo tania i jest materiałem naturalnym, który nie uczula, chciałabym uszyc dekoracyjne poduszki do pokoju mojego dziecka używając własnie bawełny. Pytanie tylko, który rodzaj bawełny najlepiej nadaje się do takiego celu. Ja nie jestem ekspertka w dziedzinie krawiectwa, stąd też moje pytanie kieruje przede wszystkim do osób bardziej doswiadczonych, znających się na materiałach i krawiectwie
Awatar użytkownika
Mysza

Postautor: brad » pn cze 12, 2017 9:22 pm

Nie znasz się na krawiectwie i zabierasz się za szycie? Jaki to ma sens? Nie lepiej kupić gotowe poduszki?
Awatar użytkownika
brad

Postautor: Kalinka » pn cze 12, 2017 11:54 pm

Na poszewki, bo rozumiem, że chodzi Ci właśnie o poszewki, najlepsza będzie bawełniany materiał o splocie satynowym, najlepiej gdy będzie to bawełna drukowana, wielokolorowa, z jakimś wpadającym w oko wzorem. Zajrzyj sobie pod ten adres https://www.kropkawkratke.pl/74-bawelna-poscielowa. Tam masz od wyboru do koloru różnych typów bawełny typowo pościelowej.
Awatar użytkownika
Kalinka

Postautor: Mysza » wt cze 13, 2017 12:47 am

Chce to sama uszyć, bo mam troche wolnego czasu i zawsze chcialam się nauczyc szycia. Szukam tylko odpowiedniego materiału.
Awatar użytkownika
Mysza

Postautor: Bazia » wt cze 13, 2017 1:01 am

Na poszewki najlepsza jest bawelna satynowa. Ja wybralabym taka lepsza gatunkowo, gładką, w grochy albo w gruba kratke
Awatar użytkownika
Bazia

Postautor: Mysza » wt cze 13, 2017 2:05 am

Gdybym szyla poszewki do salonu to tez wybrałabym raczej jednokolorowy material, ale to mają byc poduszki do pokoju małego dziecka, więc kolorowe wzorki są jak najbardziej wskazane. A tak w ogóle to jak sie kupuje taki material, w arkuszach, na metry?
Awatar użytkownika
Mysza

Postautor: Kalinka » wt cze 13, 2017 4:51 am

Klient detaliczny nie będzie przeciez kupował całej beli materiału:) zamawiasz materiał bawełniany z metra. Nie wiem ile tych poduszek chcesz uszyć, ale myślę że 3-4m tkaniny wystarczą na kilka niedużych poduszek. Zawsze możesz połączyć kilka różnych materiałów ze sobą, wtedy efekt będzie jeszcze ciekawszy. Tutaj https://www.kropkawkratke.pl/69-tkaniny-bawelniane masz kilkadziesiąt różnych wzorów tkanin bawełnianych, również takich w dziecięce motywy.
Awatar użytkownika
Kalinka

Postautor: Bazia » wt cze 13, 2017 6:18 am

poszewka z gładkiej tkaniny w ładnym kolorze tez bedzie pasowala do pokoiku dziecka
Awatar użytkownika
Bazia

Postautor: Mysza » wt cze 13, 2017 9:12 am

Może i tak, ale ja jednak zostane przy wzorkach. Swoją drogą dzieki za linka, już czkeam na materiał:)
Awatar użytkownika
Mysza

tanie kuchnie katowice częstochowa sosnowiec gliwice zabrze bytom ruda śląska tychy dąbrowa górnicza chorzów mysłowice siemianowice śląskie żory

Wróć do Dom