Obrączki z białego złota

Obrączki z białego złota

Postautor: komputerowiec » pn cze 05, 2017 4:43 pm

Witam, wraz z narzeczoną zastanawiamy się nad kupnem obrączek z białego złota. Bardzo nam się podobają, lecz słyszeliśmy że mają wiele wad. Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii i dowiedzieć się, czy warto zdecydować się na ich zakup. Liczę na konkretne odpowiedzi ;) Z góry dziekuje za pomoc!
komputerowiec

Obrączki z białego złota

Postautor: kocica » pn cze 05, 2017 7:33 pm

Witaj, biale złoto jest stosunkowo nowym „wynalazkiem”, mimo to jest bardzo bardzo popularne. Tak naprawde jest to tradycyjne żółte złoto z dodatkami takimi jak nikiel, cynk, srebro i pallad. Biale zloto rozni sie od zoltego m. in. tym, ze jest twardsze. Mi sie szalenie podoba, uważam, że jest nowoczesne.
kocica

Obrączki z białego złota

Postautor: cisco » pn cze 05, 2017 8:59 pm

Wiele osób twierdzi, ze biale zloto szybciej sie rysuje niz zloto zółte, co nie jest prawda. Biale i zolte zloto sa tak samo podatne na zarysowania. O bizuterie po prostu nalezy dbac, zdejmowac do pracy fizycznej, do kąpieli, na noc itp.
cisco

Obrączki z białego złota

Postautor: komputerowiec » pn cze 05, 2017 10:57 pm

OK, a slyszalem ze bizuteria z białego złota szybko żółtnie...
komputerowiec

Obrączki z białego złota

Postautor: blitz » pn cze 05, 2017 11:48 pm

To nie jest prawda. Jeśli zakupisz obrączki z białego złota u dobrego jubilera, to w żadnym przypadku nie powinny one zżółknąć. Oczywiscie, jesli jakis slaby jubiler pokryje zolte zloto o niskiej probie warstwa rodu i bedzie je sprzedawal jako biale zloto, to rzeczywiscie bedzie ono „zolklo” bo wartwa rodu bedzie się ścierała. Polecam ten sklep https://goldendreams.pl/Biale-zloto-c98, sama kupowalam tu obraczki z bialego zlota i nie żołkną ;) Pozdrawiam!
blitz

Obrączki z białego złota

Postautor: Kora » wt cze 06, 2017 2:29 am

Ja mam obrączkę z białego złota, noszę ją codziennie i nie zauwazyłam, żeby cokolwiek złego się z nia działo. Oczywiscie, z czasem pojawily sie delikatne zarysowania, ale przy codziennym noszeniu to jest chyba normalne.
Awatar użytkownika
Kora

Obrączki z białego złota

Postautor: Bazia » wt cze 06, 2017 3:38 am

Witam pieknie, My mamy obraczki biale, bardzo blyszczace, ja w niej sprzatam, zmywam, gotuje itp od czterech lat i nie zniszczyla sie w sposob widoczny. Duzo bardziej podoba mi sie biale zloto niz zolte, dobry wybór ;) Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Bazia

Obrączki z białego złota

Postautor: Kalinka » wt cze 06, 2017 4:23 am

jest tez bizuteria z bialego zlota z palladem, dzieki ktoremu bizuteria zachowuje bialy kolor na zawsze. Choc ta podobno jest barziej podatna na zarysowania i zniszczenia. Ale to nie jest probem, poniewaz u dobrego jubilera mozna oddac bizuterie do szlifowania i nie jest to drogie. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Kalinka

Obrączki z białego złota

Postautor: komputerowiec » wt cze 06, 2017 6:59 am

Dzięki
komputerowiec

tanie kuchnie katowice częstochowa sosnowiec gliwice zabrze bytom ruda śląska tychy dąbrowa górnicza chorzów mysłowice siemianowice śląskie żory

Wróć do Uczucia