Mercedes Kraków – czy warto kupować nowe auto?

Postautor: pałka » pn wrz 09, 2019 5:06 pm

Ostatnio coraz bardziej zastanawiam się nad zmianą samochodu. Mam starego punciaka, który ledwo co zipie i w sumie częściej stoi u mechanika, niż jeździ :P Trzeba być coś kupić, ale mocno zastanawiam się nad tym, czy warto brać coś nowego, czy może kilkuletniego. Ogólnie A klasa mi się podoba i tak w sumie ciągnie mnie do niej. Co myślicie? Jak Wy byście zrobili?
Awatar użytkownika
pałka

Postautor: Kilof » pn wrz 09, 2019 7:46 pm

Wiesz, dużo zależy od tego, jak stoisz z budżetem. Nowe auta dość szybko tracą na wartości. Jak na przykład weźmiesz takiego, co ma 2-3 lata, to zapłacisz dużo mniej, a gwarancja jeszcze na trochę będzie. Kupowanie na rynku używanych to zawsze loteria, wiadomo…
Awatar użytkownika
Kilof

Postautor: Krasnas » pn wrz 09, 2019 9:01 pm

Taaa, nawet takie 2-letnie może mieć już nastukane dobrze, jak kupi poleasingowy czy od jakiegoś taryfiarza. Jeśli Cię stać, to bierz sobie nowego. Masz gwarancję najwyższej jakości, latami nie martwisz się o serwis i przede wszystkim wiesz co masz. Nie ma opcji, że auto poskładane z kilku czy naprawiane gdzieś w piwnicy…Wiesz jakie mamy dzisiaj standardy jeśli chodzi o rynek używanych wozów.
Awatar użytkownika
Krasnas

Postautor: pałka » pn wrz 09, 2019 11:08 pm

Już byłam jakiś czas temu u dealera mercedesa w Poznaniu i nawet coś tam sobie upatrzyłam. Za gotówkę pewnie bym nie dała rady, ale na kredyt może. Dobre warunki kredytowe mają w takich miejscach, orientuje się ktoś?
Awatar użytkownika
pałka

Postautor: Bistrol » wt wrz 10, 2019 1:34 am

Zazwyczaj tak. Ja kupowałem w zeszłym roku w salonie w Krakowie i dostałem kredyt na naprawdę dobrych warunkach, banki się chowają. Do tego rabaty na wyposażenie dodatkowe, na opony i jeszcze na ubezpieczenie. Przy dobrej rozmowie można sporo na tym ugrać. Warto!
Awatar użytkownika
Bistrol

Postautor: pałka » wt wrz 10, 2019 4:33 am

No to sama już nie wiem, może faktycznie warto zdecydować się na kredyt i wziąć nowe, zawsze pewniejsze.
Awatar użytkownika
pałka

Postautor: Kamaz » wt wrz 10, 2019 7:14 am

Co prawda ja mnie interesowali dealerzy Renault, ale zajrzyj sobie na tę stronkę https://dealerzyaut.pl/, masz tam też kontakt do sprzedawców Mercedesów. Zadzwoń sobie do nich i podpytaj o ofertę. Ja byłem bardzo zadowolony z warunków kredytu, a na początku byłem wręcz pewnym, że wezmę w banku.
Awatar użytkownika
Kamaz

Postautor: pałka » wt wrz 10, 2019 7:41 am

OK, dzięki śliczne za podpowiedzi. Szkoda, że z mojego obecnego auta nie da się już nic odzyskać ;P Ale co tam, długo mi służyło.
Awatar użytkownika
pałka

Postautor: Kamaz » wt wrz 10, 2019 8:11 am

Jak kupisz coś nowego to też będziesz zadowolona. Powodzenia!
Awatar użytkownika
Kamaz

tanie kuchnie katowice częstochowa sosnowiec gliwice zabrze bytom ruda śląska tychy dąbrowa górnicza chorzów mysłowice siemianowice śląskie żory

Wróć do Problemy przedsiębiorców