Jak szacuje się ceny transferowe?

Postautor: komputerowiec » wt sty 17, 2017 1:59 am

Księgowa zaskoczyła mnie ostatnio pytanie, w jakim sposób powinna policzyć ceny transferowe. Myślałęm, ze jest jeden sposób na to, ale podobno jest ich więcej. Możecie coś więcej na ten temat powiedzieć, bo już jestem tak zakręcony, że nie wiem co robić. Szukam praktycznych informacji na ten temat.
komputerowiec

Postautor: cisco » wt sty 17, 2017 4:35 am

Jak praktycznie ma być to tylko od kogoś kto zajmuje się szacowaniem w codziennej pracy. Ja jakies pojęcie mam, ale nie chce się wychylac, bo zbyt mocno akurat się w tym temacie nie czuje.
cisco

Postautor: kocica » wt sty 17, 2017 5:28 am

Ja też raczej specjalistą nie jestem, ale wiem kto Ci pomoże i to nie tylko pod względem teoretycznym, ale też praktycznym. Zajrzyj sobie do te oferty http://swgk.pl/pl/metody-szacowania-cen-transferowych to zobaczysz, w jaki sposób można te ceny liczyć. Jest jedna podstawowa, którą stosuje większość firm w Polsce.
kocica

Postautor: komputerowiec » wt sty 17, 2017 6:33 am

O dzieki, to gotowy materiał do dalszego wykorzystania. Sądzę, ze i w innych aspektach warto korzystać z usług doradców podatkowych. Ile człowiek może stracić nie znając niektórych kruczków prawnych i w ogóle przepisów.
komputerowiec

Postautor: meller » wt sty 17, 2017 7:07 am

Straty mogą być spore, zwłaszcza jeśli najdzie Cię kontrola podatkowa. Obecnie ceny transferowe szacuje się wraz z zeznaniem rocznym, więc mysle, że to spore ułatwienie dla księgowości.
Awatar użytkownika
meller

Postautor: Kora » wt sty 17, 2017 8:40 am

Firma, o której koleżanka napisała to lider w swojej branży. Zebrało się tutaj ponad stu specjalistów w wielu dziedzinach prowadzenia biznesu. Każdy wypracował swoją markę poprzez pracę dla najlepszych kancelarii w kraju. To chyba powinno wystarczyc jako rekomencjdacja dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie wiedza, że to powazna firma.
Awatar użytkownika
Kora

tanie kuchnie katowice częstochowa sosnowiec gliwice zabrze bytom ruda śląska tychy dąbrowa górnicza chorzów mysłowice siemianowice śląskie żory

Wróć do Problemy przedsiębiorców