Jak się robi rozwód?

Jak się robi rozwód?

Postautor: taszka » pn paź 17, 2016 1:42 am

Cześć. Stała się taka rzecz, że postanowiliśmy z mężem się rozwieść. Długo decyzje o tym odkładaliśmy, ale wreszcie nadszedł czas na to, żeby ją podjąć i po prostu się rozstać. Jakoś w miarę w zgodzie tak, żeby się udało załatwić wszystko i po prostu się ze sobą pożegnać. Bez sensu zupełnie, żeby dwoje ludzie się ze sobą męczyło, skoro się w żaden sposób nie dogadują ze sobą prawda? Było fajnie, założyliśmy rodzine, trochę czasu ze sobą spedzalismy, potem przyszły kłótnie i problemy, nie poradziliśmy sobie z nimi razem i tyle… Trzeba żyć osobno :)
Awatar użytkownika
taszka

Jak się robi rozwód?

Postautor: meller » pn paź 17, 2016 4:05 am

Podjęcie tej decyzji musi być pewnie trudne. Ale skoro tak postanowiliście, to w takim razie musicie być pewni tego i się rozejść, no bo właśnie tak jak mówisz to trochę bez sensu się tak męczyć ze sobą. Na całe szczęście nie się z moją żoną taki kryzys udało załatać i teraz już jest między nami dobrze. I to całkiem fajnie wyszło, no bo też tam mieliśmy mały problem. Ale pogadaliśmy trochę i się obyło bez tego wszystkie w sądzie, więc jesteśmy zadowoleni
Awatar użytkownika
meller

Jak się robi rozwód?

Postautor: taszka » pn paź 17, 2016 5:31 am

No a u mnie właśnie rozmowy już niczego nie dadza. I w trakcie rozmów właśnie doszliśmy do tego, ze czas jednak wziąć rozwod. I dlatego w sumie tutaj przyszłam, żeby się dowiedzieć w jaki sposób mam do tej rozprawy wlasciwie doprowadzić. Ktoś coś na ten temat wie?
Awatar użytkownika
taszka

Jak się robi rozwód?

Postautor: kocica » pn paź 17, 2016 7:41 am

Ja w takiej sytuacji też byłam. No i teraz wyszło na to, że jestem w sumie szczęśliwą rozwódką. Tak się złożyło i nie będę przecież ukrywać tego, że samej jest mi po prostu o wiele lepiej. Przynajmniej bez męża, który powodował stale jakieś dziwne akcje i kłótnie. No dobrze, ale nie będę tutaj swojego życia Ci opowiadać i moich problemów, tylko Ci trochę pomogę i powiem w jaki sposób trzeba wszystkie formalności załatwić. No bo bez tego się po prostu nie obędzie. Po pierwsze to trzeba wiedzieć koniecznie, że sąd dopiero będzie mógł zasądzić rozwód w sytuacji kiedy stwierdzi, że nastąpił całkowity rozkład pożycia i nic tak naprawdę Was już nie łączy. No i kiedy jest taka pewność, że na pewno już do siebie nie wrócicie to jest duża szansa na to, że są uzna Wasze małżeństwo za takie, które nie ma żadnych szans. Będzie trzeba złożyć pozew o rozwód do sądu okręgowego w miejscu, w który mieszkacie. Do wydziału cywilnego dokładnie mówiąc. i taki wniosek to jest taka pismo urzędowe normalne. Wiadomo, data i miejsce, dalej dane sądu, do którego to składasz i na środku potem trzeba napisać, że to jest właśnie pozew o rozwód. Dalej się wpisuje strony powoda (czyli pewnie Twoje) no i pozwanego (czyli małżonka) , dalej jeszcze pełnomocnik, jeśli będziesz brać adwokata od rozwodów to będzie trzeba koniecznie wpisać. No i na końcu trzeba wpisać jaki to ma być rozwód, czyli po prostu z czyjej winy. Ale jak chcecie mieć to jak najszybciej za sobą, to się wpisuje, że bez orzekania o winie i to nie niesie też żadnych większych problemów. a na samym końcu, ale to jak macie dzieci, to się wpisuje kto ma dalej mieć władzę rodzicielską i jakie alimenty na dziecko będą. No i dalej już sprawa się toczy swoim tokiem w sądzie.
kocica

Jak się robi rozwód?

Postautor: taszka » pn paź 17, 2016 9:24 am

Myślałam, że to będzie jakieś o wiele bardziej skomplikowane, ale się okazuje jednak, że da się to przeżyć. Bardzo Ci dziękuje za te informacje, które mi podałaś na temat tego w jaki sposób w ogóle ten wniosek napisać, bo jakoś pisma urzędowe to w ogóle nie jest moja działka. Dzięki wielkie. Teraz po prostu sobie usiądę przed komputerem i to napiszę to tak po prostu. Mam tylko nadzieję, że ten rozwód w sądzie nie będzie trwał długo i rozprawa jakoś dobrze przebiegnie. Na wszelki wypadek jeszcze kancelaria adwokacka mi pomoże
Awatar użytkownika
taszka

tanie kuchnie katowice częstochowa sosnowiec gliwice zabrze bytom ruda śląska tychy dąbrowa górnicza chorzów mysłowice siemianowice śląskie żory

Wróć do Rodzina